Jesteś tutaj
Strona Główna » Inspiracje » Wnętrza » aranżacja wnętrz » okna i drzwi » Okna i drzwi drewniane – STOLLAR

Okna i drzwi drewniane – STOLLAR

STOLLAR Systemy Okienne

Okna drewniane zawsze cieszyły się popularnością. Sprzyjające mu trendy ekologiczne spowodowały dodatkowy wzrost ich popularności. Doskonałe gatunkowo drewno dębu, mahoniu, sosny czy egzotyczne meranti jest wykorzystywane do wytwarzania produktów najwyższej klasy przez firmę STOLLAR Systemy Okienne. Technologia wytwarzania wymusza stosowanie doskonale wysuszonego surowca.

Całkowite zautomatyzowanie tego etapu jest gwarancją jego właściwego przebiegu. Klejenie profili z lameli, a nie jak dawniej – wykonywanie ich z litego drewna, zupełnie eliminuje problem późniejszego paczenia się profili. Trójwarstwowa klejonka o równoległym układzie lameli posiada zdecydowanie lepsze parametry techniczne od drewna litego o takim samym przekroju.

Profil z drewna musi sprostać oddziaływaniu zmiennych warunków atmosferycznych – wilgoci czy naporowi wiatru, a zatem kluczowa jest jego trwałość. Trwałości nadaje oknom proces impregnacji oraz nakładanie powłoki wykończeniowej z lakieru: warstwa gruntująca, podkładowa, międzywarstwa i wykończeniowa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, STOLLAR zainstalował najnowocześniejszą w Europie linię do lakierowania i suszenia elementów okiennych.

 

Strona producenta

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP