Jesteś tutaj
Strona Główna » Inspiracje » Model kuchni Phantom projektu Patryka Zajc

Model kuchni Phantom projektu Patryka Zajc

Najnowszy model kuchni Phantom zaprojektował Patryk Zajc. Najbardziej charakterystycznym i bardzo modnym elementem jest zintegrowany z wyspą stół. W Phantom to połączenie rozwiązano w innowacyjny sposób. Konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze. Dzięki niej stół nie ma nóg, a mimo to jest stabilny i wygodny nawet dla czterech osób. Wychodzący z krawędzi wyspy blat stołu o nieregularnej, zwężającej się podstawie nadaje zabudowie optycznej lekkości.

Patryk Zajc na temat swojego autorskiego projektu kuchni Phantom

  1. Phantom to Twój pierwszy autorski projekt kuchni. Co było inspiracją do jej stworzenia?

Inspiracją był „lewitujący stół” oparty na konstrukcji wykorzystującej przeciwwagę. Od dawna myślałem o stworzeniu wyspy kuchennej połączonej z blatem, który nie ma nóg. Do stworzenia tego mebla wykorzystałem moje ulubione materiały: drewno oraz naturalny kamień. Użyliśmy specjalnego wykończenia powierzchni. Granity wytrawiono kwasem, co nadało mu ciekawą, miłą fakturę. Z kolei fornir dębowy został głęboko wyszczotkowany, dzięki czemu ma satynową delikatność.

  1. Co wyróżnia Phantom spośród innych modeli kuchni Zajc. Czy jest w nim zawarty jakiś nowy kierunek marki.

Projektując kuchnię Phantom wprowadziłem kilka nowych rozwiązań, nieobecnych w poprzednich modelach. Na uwagę zasługuje właśnie połączenie stołu z wyspą na ramie opartej na przeciwwadze. To nadaje bardzo nowoczesnego charakteru meblowi i wpisuje się w aktualne światowe trendy w projektowaniu – meble mają możliwie jak najlżejsze konstrukcje bryły. Nowym, ciekawym rozwiązaniem jest też oświetlenie ledowe na krawędziach. Chodziło mi o to, aby podnieść walory wizualne mebla i nie ograniczać się tylko do rozwiązań czysto funkcjonalnych. W firmie przywiązujemy wagę do nowych technologii, materiałów oraz rozwiązań konstrukcyjnych.

  1. O jakie nowe funkcje wzbogacił się model Phantom?

W granitowym blacie kuchni pojawiły się otwory na zioła z odpływem wody, a w szufladach dodane są nowe organizatory. W szafie zaprojektowałem wewnętrzną komodę oraz uchwyty na kieliszki. Drzwi szafy chowają się kieszeniowo, co daje większą swobodę ruchu w czasie pracy w kuchni. Ideą, która mi przyświecała było stworzenie mebla, który będzie możliwie jak najbardziej ergonomiczny.

  1. Pantom ma delikatnie podświetlane krawędzie mebla. Skąd pomysł na to rozwiązanie?

Pomysł narodził się przypadkiem. W trakcie rysowania kuchni dochodzi się do etapu tzw. „wybuchu mebla”, czyli rozczłonkowania każdego elementu składowego. Patrząc na projekt stwierdziłem, że te niepołączone elementy mogą ciekawie wyglądać w gotowej kuchni. W powstałe w ten sposób krawędzie wkomponowałem dodatkowo oświetlenie. Z jednej strony ma ono funkcję użytkową, z drugiej dodaje meblowi ciekawych walorów estetycznych.

  1. Czy myślisz już o następnych autorskich projektach dla Zajc Kuchnie?

Zacząłem już pracę nad nowym projektem. Teraz jestem w fazie researchu. Kolejny autorski model kuchni zaprezentujemy dziennikarzom oraz klientom na początku 2020 roku.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP