Jesteś tutaj
Strona Główna » Inspiracje » Wnętrza » aranżacja wnętrz » materiały na ściany » Odrobina natury czyli zielone ściany

Odrobina natury czyli zielone ściany

Zaawansowane technologie i materiały cieszą się niesłabnącą popularnością wśród architektów wnętrz. Przy aranżacji sięgają oni również coraz śmielej po materiały, które kojarzą się raczej z rodzinnym wypoczynkiem na łonie natury, wycieczką za miasto niż materiałem wykończenia wnętrz. Jak udowadnia oferta dystrybutorów ściennego mchu i chrobotka reniferowego, z powodzeniem można zastosować te materiały by uatrakcyjnić niejedno wnętrze i stworzyć zielone ściany.

Szeroka gama kolorystyczna oraz ilość odmian powoduje, iż nadają się one nie tylko do uatrakcyjnienia przestrzeni komercyjnych, gastronomicznych czy biurowych, ale także jako uzupełnienie domowego zacisza. Warunkiem koniecznym jest jedynie odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, by materiał nie utracił swych walorów kolorystycznych. W przypadku gdy mech został użyty w przestrzeni, w której byłby podatny na kurz może zaistnieć konieczność jego odkurzenia.

Zielone kaskady są zazwyczaj wykorzystywane są przez firmy, które za ich pomocą wyciszają pomieszczenie, jak i ocieplają wizerunek podnosząc zarazem walory estetyczne pomieszczeń. Materiał ten ze względu na niezwykłą lekkość jest wykorzystywany również do dekoracji powierzchni ekspozycyjnych czy jako element eko-identyfikacji wizualnej.

Mech i chrobotek występują w około 30 odmianach kolorystycznych i dają się łatwo formować. Panele są lekkie, wykonane z aluminium i korka co powoduje iż ich montaż nie nastręcza nadmiernych trudności. Przy planowaniu tego typu instalacji należy pamiętać jedynie aby nie była ona wystawiona na nadmierną ekspozycję słoneczną, ze względu na potencjalną utratę koloru.

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP