Jesteś tutaj
Strona Główna » Aktualności » Kraków: Gosia i Tomek Rygalik gośćmi Zaprojektowanych

Kraków: Gosia i Tomek Rygalik gośćmi Zaprojektowanych

Gosia i Tomek Rygalik, polscy dizajnerzy o światowej sławie, będą gośćmi Zaprojektowanych – Krakowskich Spotkań z Dizajnem (24-26 listopada 2017 w Krakowie). Projektanci poprowadzą masterclass w sobotę, 25.11, o godz. 11.45 w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Zaprojektowanych organizuje Szkoła Wnętrz i Przestrzeni w partnerstwie z miastem Kraków.

Należą do najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich dizajnerów. Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich marek jak Absolut, Artek, Comforty, Dupont/Corian, Heal’s, Heineken, Ideal Standard, Ikea, Moroso, Noti, Paged, Pfleiderer, Profim, Siemens, dla instytucji takich jak Bozar w Brukseli, Muzeum Polin, Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz meble dedykowane polskiej prezydencji w UE. W ciągu ostatnich lat prace Studia zobaczyć można było w Berlinie, Dreźnie, Frankfurcie, Łodzi, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Poznaniu, Paryżu, Warszawie, Walencji czy w Wiedniu. Było również obecne na łamach międzynarodowej prasy, pisali o nim New York Times, Icon, Interni, Wallpaper, Experimenta, Blueprint, Financial Times czy Forbes.

Tomek Rygalik studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów takich jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie.

Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.

Gosia Rygalik w ukończyła Wydział Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Podczas studiów na ASP była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki. W 2009 roku dołączyła do zespołu Studio Rygalik, a w 2012 została w Studiu partnerem.

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem to trzy dni spotkań, warsztatów oraz targów dotyczących projektowania wnętrz i przedmiotów codziennego użytku. Wydarzenie organizowane przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w partnerstwie z miastem Kraków. Wydarzenia są otwarte dla publiczności i w większości bezpłatne, obowiązuje rejestracja przez stronę zaprojektowani.com.pl (na wiele punktów programu nie ma już wolnych miejsc).

W niedzielę, 26.11, w godz. 11-18 zapraszamy na targi młodego polskiego dizajnu w hali Starej Zajezdni przy ul. Św. Wawrzyńca 12 w Krakowie. Będzie to znakomita okazja do kupna ciekawych prezentów na Święta. W czasie targów, w godz. 12-14 zostaną ogłoszone wyniki konkursu Mała Rzecz, realizowanego wraz z Małopolskim Instytutem Kultury pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

www.zaprojektowani.com.pl, www.ksa.edu.pl

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP