Jesteś tutaj
Strona Główna » Aktualności » Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących? Po najświeższe informacje z rynku mieszkaniowego warto wybrać się na Targi Mieszkań i Domów, które w lutym odbędą się w Warszawie.

Odwieczne pytanie klientów „kiedy spadną ceny?” w tym roku raczej także pozostanie bez odpowiedzi. Czeka nas co prawda kilka poważnych zmian, jednak nie zanosi się na to, że wstrząsną one rynkiem i ceny mieszkań drastycznie polecą w dół. Z początkiem roku zakończył się rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”, za to zostaną oddane do użytku pierwsze lokale w programie „Mieszkanie Plus”. Z kolei na koniec roku prognozowana jest podwyżka stóp procentowych. Im wyższe, tym kredyty mniej dostępne. Jednocześnie spada liczba klientów kupujących nieruchomość za gotówkę, bo wolą inwestować w depozyty i obligacje. Wzrost stóp procentowych oznacza spadek popytu na mieszkania.

Jednak zanim to nastąpi, znajdujemy się w punkcie, kiedy i podaż i popyt mają się świetnie, mieszkania schodzą jak świeże bułeczki i kupowanie lokum jeszcze przed etapem „dziury w ziemi” nikogo nie dziwi. Dla klientów najważniejsze jest to, żeby dowiedzieć się o nowej, atrakcyjnej inwestycji przed wszystkimi. Takiej okazji dostarczają targi mieszkaniowe, gdzie można sprawdzić jednocześnie kilka inwestycji i w jeden weekend zdobyć wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie. Najbliższe Targi Mieszkań i Domów odbędą się 17 i 18 lutego w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

Lista wystawców gwarantuje kompleksowy przegląd warszawskiego rynku mieszkaniowego. Na targach będą obecni m.in. Dom Development, Robyg, Asbud, Marvipol, Polnord, Ronson, 19. Dzielnica. Oprócz przeglądu oferty deweloperskiej na zwiedzających będzie czekać strefa seminariów i porad. Do dyspozycji będą eksperci z zakresu finansów, najmu i zakupu, bezpłatnych porad dotyczących metamorfoz mieszkań będą też udzielać blogerki z Homestaging.pl i PolishDesign.pl.

Na Targach Mieszkań i Domów od lat obecni są czołowi warszawscy deweloperzy, stale poszerzamy naszą ofertę Home & Design, czyli nowoczesne rozwiązania dla domu. Nowością na targach będzie strefa polskiego designu. Zaprosiliśmy do współpracy kilkoro polskich projektantów: Archerlamps, Brevka Art, Grafiteria, Light my fire. Jeżeli ich oferta spotka się z zainteresowaniem kupujących, strefa ta będzie sukcesywnie powiększana podczas kolejnych edycji – mówi Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA. Oprócz deweloperów na targach obecni będą przedstawiciele banków, instytucji finansowych, pośredników nieruchomości i doradców kredytowych.

Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Podczas Targów będzie można wziąć udział w konkursie i wygrać unikatowe nagrody: oryginalne polskie plakaty reklamowe z XX wieku, ręcznie robione świece i lampy, las w słoju oraz wiele innych. W czasie gdy rodzice będą zajęci poszukiwaniem nowego mieszkania, najmłodsi ciekawie spędzą czas na placu zabaw z malowaniem twarzy, kącikiem plastycznym i zawodami sprawnościowymi.

Rodziny mogą liczyć na udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 r. ż. pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Bilety w kasach będą kosztowały 15 zł, e-bilety w cenie 7 zł są już dostępne na stronie www.mieszkaniowi.pl. Parking dla klientów i wystawców będzie bezpłatny (po okazaniu opaski targowej).

Targi Mieszkań i Domów

17-18 lutego 2018 r.

sobota i niedziela, godz. 10:00–17:00

EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP