Jesteś tutaj
Strona Główna » Polecamy! » Classen: Przytulne wnętrze w barwach bieli i błękitu

Classen: Przytulne wnętrze w barwach bieli i błękitu

Biel i błękit to kolory, które wprowadzają do pomieszczeń spokój i harmonię. Sprzyjają wyciszeniu, relaksowi, przynoszą ukojenie, dlatego często stosowane są w sypialni oraz łazience. Nieco rzadziej wybiera się je do pokoju dziennego, co nie przekreśla jednak ich możliwości dobrego sprawdzenia się w tym miejscu. Barwy te niemal automatycznie przywodzą na myśl niebo, przestrzeń, wodę, czyli skojarzenia charakterystyczne dla stylu marynistycznego, jak również dla kierunku skandynawskiego.

Połączenie bieli i błękitu z powodzeniem można wykorzystać w aranżacji niewielkiego salonu. Dzięki takiej palecie kolorystycznej zastosowanej na ścianach, a także w wyposażeniu i dodatkach, pokój nabierze świeżości, jednocześnie tworząc wrażenie bardziej uporządkowanego. Ponadto przestrzeń ulegnie optycznemu powiększeniu, a odpowiednie oświetlenie sprawi, że zapanuje w niej przytulny klimat. By atmosfera stała się jeszcze cieplejsza i przyjazna, warto pokusić się o elementy dekoracyjne wykonane z naturalnych materiałów, bawełnianych i płóciennych tkanin czy wikliny.

Kompozycję ponadczasowej bieli oraz występującego w szerokiej gamie odcieni błękitu, doskonale uzupełnią podłogi w kolorze jasnego beżu. Prawdziwe, drewniane deski można zastąpić panelami laminowanymi, które dzięki swojej strukturze i wzorom, dobrze imitują wygląd naturalnego surowca. Takie właściwości posiadają deski dostępne w ofercie marki Classen, m.in. z kolekcji Master 4V (Dąb Rimini, Dąb Moreno), z serii Dynamic I (Dąb Denver jasny) oraz z linii Freedom 4V (Wiąz Sorano, Dąb Cambridge, Pinia Santana).

Mimo, iż niebieski jest zaliczany do kolorów zimnych, to jego umiejętne wykorzystanie we wnętrzu oraz skomponowanie z odpowiednimi dodatkami, może uczynić mieszkanie przytulnym i przyjaznym. Salon urządzony w marynistycznej estetyce przyciągnie domowników i stanie się miejscem, w którym chętnie będą spędzać swój wolny czas. Dzięki zastosowaniu kilku prostych trików, aranżacja w takiej linii kolorystycznej zamiast nawiązywać do śnieżnych, skutych lodem krain, zabierze ich w podróż do ciepłych greckich wysp.

 

[usersultra_protect_content display_rule=’logged_in_based' custom_message_loggedin=’Treść dostępna dla zalogowanych użytkowników']Strona firmy[/usersultra_protect_content]

 

 

.

Zobacz również

TOP