Jesteś tutaj
Strona Główna » Aktualności » Kraków: Boom mieszkaniowy na ostatniej prostej

Kraków: Boom mieszkaniowy na ostatniej prostej

Śledzenie kolejnych rekordów sprzedaży mieszkań jest jak oglądanie zawodów sportowych: rosnącemu napięciu towarzyszy uczucie, że kiedyś musi się to skończyć. Dobra passa z 2015 roku utrzymała się w pierwszym półroczu tego roku. Czy przed nami ciąg dalszy boomu, czy jednak wieszczony od kilku miesięcy jego koniec? Tego dowiemy się na Targach Mieszkań i Domów, które odbędą się 1 i 2 października w hali EXPO Kraków.

Według raportu REAS „Rynek mieszkaniowy w Polsce – II kwartał 2016 roku”, miniony kwartał w sześciu największych miastach w Polsce zakończył się pięcioprocentowym wzrostem sprzedaży w porównaniu z poprzednim. Intensywny rozwój budownictwa mieszkaniowego znajduje odzwierciedlenie także we wzroście podaży: od kwietnia do czerwca wskaźnik ten poszybował w górę o 30%. Najwięcej nowych mieszkań pojawiło się w segmencie z dopłatami w programie MdM. To o tyle zrozumiałe, że deweloperzy chcą maksymalnie wykorzystać profity programu, zanim ten dobiegnie końca w 2018 roku.

Jak będzie kształtowała się sytuacja na rynku i wyglądała oferta mieszkaniowa, Klienci mogą sprawdzić na Targach Mieszkań i Domów, które odbędą się 1 i 2 października w godz. 10.00 – 17.00 w EXPO Kraków. Organizator Targów – firma Nowy Adres SA – oprócz bogatej oferty deweloperskiej przygotowała dla Zwiedzających strefę seminariów i porad. Do dyspozycji będą eksperci z zakresu finansów, najmu i projektowania wnętrz. Służąc wiedzą i doświadczeniem, pomogą wszystkim chętnym przebrnąć przez wymagający czas podejmowania decyzji związanych z zakupem mieszkania.

 

Nadchodzące Targi będą absolutnie wyjątkowe. Po pierwsze – wystawi się u nas blisko 100 firm związanych z rynkiem nieruchomości, w tym m.in. Lokum Deweloper – Partner Targów, Atal, Futureal, Mota Engil, Henninger, Bunscha Park, Inter Bud, Wawel Service. Będą to na pewno największe targi mieszkaniowe w Krakowie. Po drugie: debiutujemy z nową strefą Smart Home z nowoczesnymi rozwiązaniami dla domów, będziemy ją rozwijać na kolejnych Targach – mówi Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA. W strefie Smart Home kupujący znajdą ofertę wystawców z zakresu innowacyjnych technologii, designu i dekorowania wnętrz czy ekologicznych rozwiązań dla domu. Pojawią się m.in. CEDIA, Titan Lux, Altes, Heat4All.

Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Podczas Targów będzie można wziąć udział w licznych konkursach i wygrać m.in. samochód Volkswagen Tiguan na weekend z pełnym bakiem od Volkswagen Rowiński-Wajdemajer Sp. z o.o., weekendowy pobyt dla dwóch osób w Copernicus Toruń Hotel oraz wartościowe vouchery na zakupy w salonie Komandor czy usługi architektów. W strefie porad i odpoczynku zostanie zorganizowana wymiana książek: przyniesioną książkę można będzie wymienić na dowolny tytuł dostępny na regale. Książki, które nie znajdą nowych właścicieli zostaną przekazane do publicznych bibliotek.

Rodziny mogą liczyć na udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 r. ż. pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Rodzice będą mogli zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorek na specjalnie przygotowanym placu zabaw. Bilety w kasach kosztowały cenie 15 zł, e-bilety w cenie 7 zł są już dostępne / w sprzedaży na stronie www.mieszkaniowi.pl .

Targi Mieszkań i Domów

1-2 października 2016 r.

sobota i niedziela, godz. 10:00–17:00

Lokalizacja :EXPO Kraków, Galicyjska 9, Kraków

O organizatorze:

Nowy Adres SA – dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Do flagowych produktów firmy należą cykle konferencji branżowych „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” oraz „Biurowce w Polsce”, a także Targi Mieszkań i Domów, organizowane w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Nowy Adres jest także twórcą największego w Polsce projektu badawczego rynku nieruchomości „Polski Rynek Mieszkaniowy – Popyt i preferencje nabywców” oraz wydawcą serii albumów „Biurowce w Polsce” i licznych katalogów inwestycji mieszkaniowych. Od maja 2015 r. firma jest Członkiem Wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP