Jesteś tutaj
Strona Główna » Inwestycje » Wyróżnienia Housemarket Silesia Awards 2017 rozdane

Wyróżnienia Housemarket Silesia Awards 2017 rozdane

4 DESIGN DAYS

Katowice, 17 lutego 2017 r. – Podczas gali wieńczącej Housemarket Forum Silesia 2017 –  wydarzenie towarzyszące 4 Design Days – wyróżniono najlepsze  inwestycje śląskiego rynku mieszkaniowego ukończone w ostatnim roku. Wręczeniu nagród Housemarket Silesia Awards towarzyszyło rozstrzygnięcie plebiscytu „Inwestycja na medal” Dziennika Zachodniego.

Housemarket Forum Silesia 2017 to kolejna edycja spotkania największych śląskich deweloperów mieszkaniowych, samorządowców, reprezentantów instytucji finansowych, przedstawicieli funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architektów. Podczas konferencji, będącej wydarzeniem towarzyszącym 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, rozmawiano o prognozach, trendach i kondycji  rynku nieruchomości mieszkaniowych, a takżeo polityce mieszkaniowej miast  i roli architektury w kreowaniu miejsc przyjaznych do życia. . Podsumowaniem całodniowej debaty było wręczenie nagród  Housemarket Silesia Awards. .

– Nasze nagrody promują projekty,  które wyróżniają się jakością i nadają nowy wymiar otoczeniu, w jakim powstały.  Zwycięzcy w siedmiu kategoriach zostali wyłonieni po podliczeniu wskazań Jury i głosów czytelników portalu housemarket.pl – powiedział w trakcie gali wręczenia nagród Robert Posytek, redaktor prowadzący portalu housemarket.pl.

Nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 trafiły do:

– w kategorii architektura –  Wiśniowe Wzgórze w Gliwicach

To kameralne osiedle składać się będzie z siedmiu budynków mieszkalnych. Pięć z nich jest już oddanych do użytkowania. Innowacyjna architektura kaskadowa zapewnia mieszkańcom poczucie intymności i jednocześnie nieograniczony dostęp do światła naturalnego i rozległej panoramy. Białe elewacje z elementami drewnopodobnymi i kamienia podkreślają elegancki styl, a także ponadczasowy charakter modernistycznej inwestycji.

– w kategorii deweloper – TDJ Estate

W swoje przedsięwzięcia zespół TDJ inwestuje bogate doświadczenie i siły całego zespołu, współpracuje z najlepszymi fachowcami i biurami projektowymi, wsłuchuje się w sugestie klientów i mieszkańców. Deweloper realizuje kluczowe dla wizerunku Górnego Śląska projekty – zarówno  komercyjne, jak i mieszkaniowe.

– w kategorii Domy jednorodzinne – Jaśminowe Zacisze 2.0 w Mikołowie

Inwestycja mieści się w zielonej części Mikołowa. Architekt otrzymał zadanie zaprojektowania na niewielkiej działce budynków o bezkompromisowej architekturze. W wyniku prac powstały trzy budynki jednorodzinne, dwulokalowe w zabudowie szeregowej. Efekty? Zaskakują!

– w kategorii Lofty i apartamenty – Dom w Dolinie Trzech Stawów

Dom w Dolinie Trzech Stawów oferuje wszystko to, co decyduje o wygodzie: ciekawą formę, eleganckie lobby wykończone kamieniem i drewnem oraz duże drewniane okna, przez które roztacza się piękny widok. Za projekt osiedla odpowiada śląski architekt Tomasz Konior. Trzy budynki mieszkalne z parkingami w części podziemnej i przyziemiu oraz lokalami handlowo-usługowymi zaprojektowano tak, aby nawiązywały do śląskiej tradycji, a zarazem dobrze komponowały się z zielonym otoczeniem.

– w kategorii Osiedle mieszkaniowe – Osiedle Franciszkańskie w Katowicach

Ta sztandarowa inwestycja mieszkaniowa TDJ Estate docelowo ma liczyć około 1300 mieszkań. Ligotę – dzielnicę, w której powstało osiedle – wyróżnia m.in. bogactwo terenów zielonych – deweloper wyjątkowo ceni sobie zielone sąsiedztwo. Osiedle Franciszkańskie ma charakter otwarty, nie stanowi zamkniętej, niedostępnej enklawy.

– w kategorii Osiedla przyjazne rodzinie –  Osiedle Bażantowo w Katowicach

Zorganizowana struktura osiedla Bażantowo –  Miasto w Mieście – tworzy wewnętrzne enklawy
o zróżnicowanej skali i proporcjach architektonicznych. Każda z nich wyróżnia się własnym charakterem i stylem. Mieszkańcy mają do dyspozycji zaplecze handlowo-usługowe, sportowo-rekreacyjne i edukacyjne. To właśnie usługi towarzyszące pozwoliły inwestycji wyróżnić się na rynku deweloperskim i przekształcić osiedle mieszkaniowe w miejsce do życia przyjazne dla mieszkańców bez względu na wiek.

– w kategorii Zielone osiedle – Wiśniowe Wzgórze w Gliwicach 

To kameralne osiedle w Gliwicach jest prawdziwą enklawą zieleni. Ogrody na parterze przy mieszkaniach zostały obsiane trawą i obsadzone m.in. tujami. Dojścia do klatek schodowych zagospodarowano kamieniami ozdobnymi i elegancką kostką brukową. Dodatkowo elewacja budynków wykończona została płytkami przypominającymi drewno, co nadaje im nietuzinkowy efekt.

– wyróżnienie specjalne redakcji Housemarket, za inwestycję przyjazną rodzinie – Plac zabaw HOME Kids Małpi gaj, tunele oraz całoroczna plaża – to tylko niektóre z atrakcji, jakie firma Homeapartamenty.pl stworzyła dla najmłodszych mieszkańców swojego osiedla. Nowoczesny plac zabaw został tak zaprojektowany, by i najmłodsi, i trochę starsi, znaleźli coś dla siebie. Deweloper postawił na nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED czy system monitoringu.

Podczas gali wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni.

Organizatorem Housemarket Silesia 2017 oraz 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca wielu tytułów prasowych i internetowych serwisów informacyjnych, m.in. housemarket.pl, propertynews.pl oraz propertydesign.pl.

###

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz
i wzornictwa. W 2017 roku odbędzie się w dniach 16-19 lutego, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących, w tym Property Forum Katowice, Housemarket Silesia Forum 2017, Forum Branży Meblowej oraz wręczenia nagród dla branży.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP SA, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl, właściciel 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publikator.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą  imprezą biznesową Europy Centralnej oraz Wschodnim Kongresem Gospodarczym w Białymstoku, główną debatą o gospodarce Polski Wschodniej.

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl

Zobacz również

Dodaj komentarz

TOP