Site icon 24pro

Kraków zaprojektowany na dizajn

Niedługo Kraków otworzy się na dizajn. W czasie piątej edycji Zaprojektowanych – Krakowskich Spotkań z Dizajnem (15-18 listopada) każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako projektant. Wydarzenia są otwarte i bezpłatne dla publiczności. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków, a Zaprojektowani rozpoczną nowy cykl „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Zaprojektowani traktują temat dizajnu w sposób niezwykle demokratyczny – wynika to z faktu, iż wydarzenie organizuje Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne). „Chcemy uczyć ludzi dizajnu i prezentować go jak najszerszej grupie odbiorców” – mówi Alfred Marek, wykładowca SWP.

Krakowskie Spotkania z Dizajnem pozwolą publiczności na bardzo bliski kontakt z tematami projektowania wnętrz, mody i dizajnu. W czasie otwartych warsztatów w Krakowskich Szkołach Artystycznych będzie można samemu spróbować sił w projektowaniu ceramiki lub biżuterii (udział jest bezpłatny, trzeba się zapisać przez stronę www.zaprojektowani.com.pl).

Publiczność przybyła do budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52) będzie mogła poznać osobowości dizajnu i wziąć udział w otwartych wykładach. Z odbiorcami spotka się znakomita badaczka tego tematu prof. Czesława Frejlich, która opowie o przemianach w polskim dizajnie po roku 1989 (jest autorką niedawnej wystawy poświęconej temu tematowi w Muzeum Narodowym w Krakowie). O doświadczeniach w swojej pracy opowiedzą dizajnerzy – Jadwiga Husarska („Jak meble definiują przestrzeń”), a także Olga Dąbrowska i Adam Groch („O drobnych decyzjach w procesie projektowym”). Publiczność spotka się z dwoma projektantkami pracującymi na co dzień w Mediolanie – Zuzanną Niespor i Emmą Scolari.

W czasie ostatniego dnia, 18 listopada, można wziąć udział w Targach Zaprojektowani, w czasie których zobaczymy ofertę ok. 80 młodych projektantów i niewielkich firm tworzących przedmioty codziennego użytku oraz sztukę. W czasie targów odbędą się także warsztaty dla dzieci.

strona wydarzenia

 

Exit mobile version