Site icon 24pro

Galeria Glassmour nowe oblicze szkła

„Gdyby Królowa Śniegu szukała krawca zgłosiłaby się do Marty Wojciechowskiej…
Marta Wojciechowska „kroi” i „szyje” ze szkła z wielką biegłością. Projektuje i sama wykonuje
„kreacje”, które świadcza o jej olbrzymiej wrażliwości, talencie i pracowitości (…)

Marta kocha przezroczyste szkło. Spękane jak lód, pogniecione jak ubity śnieg. Przejrzyste  lub spienione… (…)

Z wielką biegłością i niepospolitym talentem miesza kolory. Jej patery, misy, talerze i talerzyki zaskakują zestawieniami barw i wzorów. Pomimo powtarzalności kształtów, są absolutnie unikatowe – tak o artystce, absolwentce Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku projektowanie szkła i właścicielce Galerii Glassmour pisze Anita Bialic, kurator wystaw.

Artystyczne formy rzeźbiarskie jakie tworzy Marta Wojciechowska to elementy intrygujące, przyciągające wzrok i dające pretekst do chwili zatrzymania, refleksji. Oryginalne połączenia materiałów drewna i szkła dają niesamowity efekt, a dodatkowo wyeksponowane, podświetlone stają się pięknym dopełnieniem wnętrz, w których się znajdują.
Galeria Glassmour to miejsce przepełnione sztuką, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Elementy wystroju wnętrz, obiekty rzeźbiarskie z użyciem szkła, drewna czy kamienia, duże instalacje rzeźbiarskie, szkło stołowe, szkło firmowe oraz przedmioty wykonywane na specjalne zamówienie, indywidualne czy personalizowane. Moc kolorów i faktur, mocne i wyraziste zestawienia materiałów i barw. W każdym przedmiocie czuć ludzką rękę, każdy traktowany jest z uwagą i sercem jakie artystka wkłada w każdy wykonywany przedmiot. Wielozadaniowość wykonywanych przedmiotów świadczy o doświadczeniu artystki i wypracowaniu własnej techniki tworzenia unikatowych i oryginalnych przedmiotów codziennego użytku.

Szkło Glassmour to autorskie wyobrażenie artystki o przedmiotach posiadających duszę i serce, pełnych wyrazu i energii jaką mogą wnosić do przestrzeni w jakiej się znajdują. Każdy element jest wyjątkowy i unikatowy, każdy inny poprzez widoczne różnice pomiędzy poszczególnymi przedmiotami. Wszystkie szkła są sygnowane dzięki czemu zyskują dodatkową wartość, a dzięki swojej różnorodności nadają ciepła wnętrzom i pokazują, że sztuka jest w zasięgu ręki każdego z nas.

Galeria Glassmour mieści się w Krakowie przy ulicy Starowiślnej 10.

strona firmy

Exit mobile version